| Product Description | 27" Quarter Fender Kit with Triangle Mount – 16 Gauge, Rolled Edge |
|---|---|
| Style | Quarter Fenders |
| Size | 27" |
| Sold | As a Kit |
| Material | Stainless Steel |
| Gauge | 16 Gauge |
| What's Included | 2 x 27" Stainless Steel Quarter Fenders, 2 x Clamps, 2 x Stainless Steel Triangle Mounts, 2 x Top Mud Flaps, 6 x Back Plates, Hardware |
| Package Dimensions | 29"L x 28"W x 7"H |
| Package Weight | 56 lbs |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Fenders,
Quarter Fenders
27″ Quarter Fender Kit with Triangle Mounts – 16 Gauge | 430 Stainless Steel
TFEN-Q11- 27” Fender Length
- 16 Gauge 430 Stainless Steel
- Smooth Rolled Edge Design
- Kit Includes 2 x Fenders, 2 x Triangle Mounting Arms, 2 x Clamps, 2 x Top Mud Flaps & Hardware
- Sold as a Kit
- 1 Year Warranty



