| Product Description | 3/4" Clear Amber Marker Round LED Light |
|---|---|
| Style | Round |
| Size | 3/4" |
| Sold | Individually |
| Diodes | 3 Diodes |
| Function | Marker |
| Operating Voltage | 12 Volts |
| Function Amperage | 40 mA |
| Lens Color | Clear |
| LED Color | Amber |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Waterproof Rating | IP67 Rating |
| What's Included | Chrome Bezel & Grommet with 2 Male Bullet Plugs |
| Product Dimensions | 1.2"L x 1"W x 1.2"H |
| Package Dimensions | 5.3"L x 3.8"W x 1"H |
| Inner Box QTY | 20 PCS |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Case QTY | 100 PCS |
LED Lighting,
Standard LEDs
3/4″ Clear Amber Marker Round LED Light – 3 Diodes
TLED-B2CA- Applicable as a Marker Function
- 3 Diodes
- DOT Compliant
- Clear Lens
- Polycarbonate Lens resistant to cracks and damage
- Sold Individually
- 3 Year Warranty




